STYLOVÁ, NADČASOVÁ, JEDINEČNÁ DLAŽBA - ORIGINÁLNÍ MIX STARÝCH ŠPANĚLSKÝCH DEKORATIVNÍCH DLAŽEB. Nádherná dekorativní dlažba ze Španělska. Tyto dlažby byly zachráněny při rekonstrukcích španělských činžovních domů, starých vil,paláců, ale také barů, restaurací, atd. Dlažeb jsou více jak 100 leté a byly vyrobeny ručně tzn., že každý kus je originál. Tato nadčasová dekorativní dlažba je velmi osobitá a naprosto unikátní.Tyto dekorativní dlažby jsou nadčasové a v současnosti naprostým modním hitem. 100 let stará dekorativní dlažba, namixovaná podle Vašeho výběru, Vás nenechá splynout s davem.Tato dekorativní dlažba je vhodná např. jako dlažba či obklad do kuchyně, dlažba do koupelny, dlažba do chodby,dlažba na terasu, na schodiště, ale také jako dlažba do baru, dlažba do restaurace, dlažba do kávárny či dlažba do vinárny. Tyto dlažby se také používají při rekonstukci činžovních domů, muzeí, divadel,atd...
Mam více modelů starých španělských dekorativních dlažeb a nabízím také repliky těcht
Cena: 1 800 ,-Kč
Číslo inzerátu: 605469 Vloženo: 15. 11. 2013 Změněno: 12. 11. 2015 Druh: nabídka Místo: celá Česká republika Přidat do výběru >>
Staré rádio Tesla Talisman 308U II v designu ART DECO, rok výroby 1953/58.
Legendární rádio bylo kompletně zrestaurované, excelentní stav, viz fotografie.
Rádio Talisman 308U je jedním z nejvýraznějších světových představitelů designu elektrotechnických výrobků bruselské éry padesátých let minulého století a informace o něm jsou dodnes uváděny v celé řadě světových publikací.
Rádio je plně funkční na všech třech vlnových rozsazích.
Osobní odběr, Česká pošta, Balíkovna, Zásilkovna.
Starožitné šelakové gramofonové desky značky „His Master’s Voice" s unikátními zvukovými nahrávkami Vlasty Buriana z let 1928/1929.
Na deskách jsou nahrávky:
- SLAVNOSTNÍ ŘEČI I., SLAVNOSTNÍ ŘEČI II
(1928);
- ITALSKÁ OPERA I., ITALSKÁ OPERA II (1929);
- BURIAN CESTUJÍCÍ, BURIAN VE ŠKOLE (1928).
Všechny desky byly vydány ještě před příchodem zvukového filmu, kdy lidé měli jedinou možnost, jak Buriana slyšet – z gramofonových desek legendární značky His Master’s Voice, přehrávanými na tehdejších historických gramofonech na kliku.
Gramofonové desky jsou určené k přehrávání na starožitných gramofonech na kliku, na novodobých replikách nebo pozdějších elektrických gramofonech, vybavených rychlostí 78 ot./min.
Adina Mandlová - starožitná portrétní pohlednice s podpisem jedné z nejpopulárnějších prvorepublikových hereček.
Fotografie byla pořízena v roce 1939 v uměleckém ateliéru Willi Ströminger Praha, který se zabýval hlavně fotografováním tehdejších filmových hvězd.
Filmy: Kristián, Ducháček to zařídí, U pokladny stál, Důvod k rozvodu, Katakomby a mnoho dalších.
Rozměry reklamní fotografie 13,5 x 8,5 cm, excelentní stav, rukopis zřetelný a čitelný.
Starožitná propagační pohlednice s podpisem jedné z nejpopulárnějších prvorepublikových hereček Lídy Baarové v kostýmu ze salonu Hany Podolské.
Fotografie byla pořízena v ateliéru Sandau a vydána nakladatelstvím „Ross“ Verlag, vydavatelem pohlednic, známým svou produkcí a distribucí vysoce kvalitních pohlednic filmových hvězd v letech 1919 až 1944.
Filmy: Dívka v modrém, Maskovaná milenka, Život je krásný, Ohnivé léto a mnoho dalších.
Fotografie je v excelentní kondici a její rozměry jsou 14 x 9 cm, katalogové číslo A1181/1.
Podpis perem zřetelný, nerozmazaný a čitelný.
Jeden z prvních továrních radiopřijímačů na světě, krystalka z roku 1922, výrobce Radio Galen, model Vario-Galène - Lajugie LJG, Francie.
Krystalka se skládá z otevřeného detektoru, jehož součástí je krystal galenitu a mechanické páčky, jejíž pohybem se měnilo místo doteku kovového drátku na povrchu krystalu galenitu s cílem najít nejsilnější příjem. Pozdější detektory (cca od roku 1924) již byly uzavřené ve skleněném válečku. Toto rádio – krystalka - dokonce ještě nemá ani ladící kondenzátor, pomocí kterého by se otáčením knoflíku hledaly různé stanice, ten zatím nebyl zapotřebí, v té době vysílala pouze stanice jediná. Nicméně, krystalka je vybavena výměnnou cívkou, naladěnou na vlnovou délku středních vln o délce 730 metrů, na níž vysílal v roce 1922 první vysílač ve Francii z Eiffelovy věže v Paříži. Pokud by se později v éteru objevila další stanice, a to tenkrát vůbec nebylo jisté, posluchač by musel zakoupit jinou cívku s jiným počtem závitů pro jinou vlnovou délku.
Starožitná krystalka, velmi vzácný rozhlasový přijímač z poloviny 20. let minulého století, který ke své činnosti nepotřeboval napájení. Energie, která rozkmitává membránu sluchátek, se brala přímo z vysílaného signálu. První vysílání Československého rozhlasu se uskutečnilo v roce 1923. Krystalky byly vůbec prvními rozhlasovými přijímači, které byly později - koncem 20. a začátkem 30. let - postupně nahrazovány složitějšími a technicky dokonalejšími přístroji.
Krystalka je umístěna v bakelitové krabičce s vývody na dva páry sluchátek tak, aby vysílání mohly poslouchat dvě osoby najednou, a je vybavena dalšími vstupy pro anténu a uzemnění. Hlavní součástkou krystalek byl detektor, umístěný ve skleněném válečku uvnitř s krystalem galenitu a páčkou v kulovém kloubu s pružinkou na jejím vnitřním konci, kdy se ručním pohybem páčky hledalo nejlepší místo dotyku pružinky na krystalu galenitu pro nejsilnější příjem. Součástí 100 let starého rádia jsou i sluchátka.
Osobní odběr, Balíkovna, Zás